Lista produktów marki Domaine Chandon de BriaillesPołożona cztery kilometry od Beaune, na Côte-d'Or, Domaine znajduje się w północnej części Beaune, zwanej Côte de Beaune słynnej winnicy Burgundii. Jego obszar rozciąga się na ponad 13,7 hektarów równo pomiędzy trzy gminy Savigny-Lès-Beaune, Pernand-Vergelesses i Aloxe-Corton, jest własnością tej samej rodziny od 1834 roku, Domaine Chandon de Briailles obecnie należy do hrabiego i hrabiny Aymard-Claude de Nicolay i ich dzieci. Hrabia odziedziczył go po swojej babce, hrabinie Chandon de Briailles, spokrewnionej ze słynnym domem szampana Moët et Chandon. 

Dziś majątkiem zarządzają jego dzieci, Claude i François de Nicolay. Każdy z bardzo różnych środowisk, dzielą tę samą pasję: winorośl i wino.

Claude de Nicolay, urodzona w 1967 roku, studiował uprawę winorośli w Beaune i enologię w Dijon. Z wykształcenia technik enolog, ukończyła kursy winiarskie w Oregonie (1992) i Nowej Zelandii (1994). Dołączyła do Domaine w 1991 roku, a następnie stworzyła swoje laboratorium enologiczne, aby zapewnić analityczny monitoring win.

Franciszek de Nicolay, urodzony w 1970 roku, absolwent Ecole Supérieure de Commerce. Po różnych doświadczeniach handlowych w Hiszpanii, USA i Hongkongu odbył staż winiarski w 1996 roku w Oregonie w dużej posiadłości. Zakochany we francuskiej winnicy François otwiera w Paryżu agencję dystrybucyjną i sklep, w którym rozprowadza wina z rodzinnej posiadłości, a także wiele win z innych francuskich posiadłości. W 2001 roku opuścił stolicę, by wraz z siostrą przejąć pochodnię rodzinnego majątku, a w 2005 roku wprowadził do majątku biodynamikę.

W Domaine zadania są dzielone, a wszystkie decyzje – szczególnie te dotyczące winifikacji – podejmowane są wspólnie. Zarządzanie zespołem, winnicami i częścią marketingu zapewnia François, analizy obserwacji win w piwnicy zapewnia Claude, który zarządza również niektórymi klientami eksportowymi. Firma, to także zespół 6 osób, które pracują razem przez cały rok. Są to pracownicy wyszkoleni w duchu domu, niektórzy są lojalni od ponad 20 lat.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Domaine Chandon de Briailles Corton Grand Cru Bio 2018

Chwilowo niedostępny

999,00 zł Cena
dev