Lista produktów marki Château de Riquewihr Dopff & IronNazwisko rodziny Dopffów od dawna kojarzone jest z gminą Riquewihr, zaliczaną do jednej z najpiękniejszych wsi we Francji.

Podczas drugiej wojny światowej René Dopff zdecydował się opuścić rodzinę i dołączyć do Sił Wolnej Francji. W brygadzie Alzacji i Lotaryngii zaprzyjaźnia się z André Malraux, który zostanie następnie mianowany ministrem kultury za prezydentury Charlesa de Gaulle'a.

Pod koniec drugiej wojny światowej René Dopff i Madame Veuve Irion, dwa wielkie nazwiska w uprawie winorośli w Riquewihr, połączyły siły. Tak zaczyna się historia firmy Dopff & Irion. Jedną z pierwszych decyzji jest zakup zabytkowego zamku Riquewihr, imponującej budowla z 1549 roku.

René Dopff jest emblematycznym i prestiżowym producentem, który od dziesięcioleci przykłada największą wagę do jakości wina (na przykład poprzez inicjowanie redukcji plonów winorośli), a także modernizując etykiety. Przede wszystkim jako pierwszy skojarzył odmiany winorośli z określonymi terroir i glebami.

Dzisiaj w portfolio Dopff & Irion znajdziemy wszystkie gatunki win Alzacji, które rozsławiły ten region na cały świat. Głównie są to Rieslingi ale nie mniejszą sławą cieszą się też alzacki Sylvaner, Traminer, musujące Crémant oraz vendanges tardives, z późnych zbiorów.

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Dopff & Irion "Cuvée René Dopff" Pinot Blanc Alsace AOC 2020

Chwilowo niedostępny

63,00 zł Cena

Château de Riquewihr "Les Murailles" Riesling Alsace AOC 2021

Chwilowo niedostępny

112,00 zł Cena