Lista produktów marki Bodega y Viñedos PradoReyPradoRey to znakomita winnica w jednej z najbardziej prestiżowych hiszpańskich apelacji: Ribera del Duero. Zlokalizowana jest w posiadłości Real Sitio di Ventosilia, której nazwa pochodzi z XV wieku, kiedy to była własnością hiszpańskiej rodziny królewskiej. Pałac, który stanowi część zabudowań winiarni, zbudowany został w XVI wieku przez Premiera na dworze Króla Filipa III. Dzisiaj znajduje się tu wspaniały, butikowy hotel służący, licznie odwiedzającym winnicę, koneserom win.

Obecnie posiadłość to ponad 3000 hektarów ziemi, z czego 520 hektarów to winnica. Reszta jest przeznaczona na gaje oliwne, uprawę kukurydzy oraz hodowlę krów i owiec. Winnica PradoRey podzielona jest na wiele pojedynczych parceli, na których uprawiane jest 8 różnych, starych klonów podstawowej dla regionu i oczywiście dla winnicy odmiany Tinto Fino (Tempranillo). Stanowi ona tu 85% łącznych upraw, pozostałe 15% to winorośle Cabernet Sauvignon oraz Merlot.

Piwnice przeznaczone do starzenia win mieszczą 15 000 dębowych beczek, w których leżakują znakomite, bardzo intensywne i skoncentrowane wina, o długim finiszu i znakomitym potencjale dojrzewania. Najwyższy poziom jakościowy win produkowanych przez PradoRey gwarantuje własne, jedyne w regionie, specjalistyczne laboratorium autoryzowane przez Autonomiczny Rząd Castylia i Leon. Tutaj wykonywane są analizy nie tylko dla win PradoRey, ale dla większości producentów z regionu Ribera del Duero. W roku 2007 firma zapoczątkowała produkcję win białych w sąsiadującym regionie Rueda. Dziś ofertę winiarni uzupełniają znakomite, białe wina ze szczepów Verdejo i Sauvignon Blanc.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Pradorey Origen Joven Ribera del Duero DO 2020

Dostępny

63,00 zł Cena

Pradorey Cuvee Premium 2020

Dostępny

69,00 zł Cena

Pradorey Sr. NIÑO Tempranillo Ribera del Duero DO 2021

Dostępny

75,00 zł Cena

Pradorey ADARO. Ribera del Duero DO 2019

Dostępny

115,00 zł Cena

Pradorey Reserva Finca La Mina Ribera del Duero DO 2017

Dostępny

155,00 zł Cena

Pradorey Élite Ribera del Duero DO 2019

Dostępny

189,00 zł Cena
dev