Lista produktów marki Bodegas FariñaRodzinna winnica założona została w 1942 roku i uważana jest za pionierski projekt, będący początkiem denominacji Toro. Salvador Fariña założył swoją piwnicę w malutkim miasteczku Casaseca de las Chanas, 30 kilometrów od Toro. Nikt wtedy nie przypuszczał, że te skromne warunki dadzą początek jednej z wiodących hiszpańskich winnic.

Obecnie na czele firmy stoi przedstawiciel drugiego pokolenia rodziny, Manuel Fariña, bardzo znana osobistość w całym hiszpańskim przemyśle winiarskim, który wraz synem Manu zarządzają zespołem winemakerów, aby dziedzictwo i ciężka praca przodków owocowały jeszcze doskonalszymi winami. Od samego początku, aż do dziś, Bodegas Fariña pozostaje w 100% w rękach rodziny.

Toro otrzymało apelację Denominación de Origen w 1987 roku, a Manuel stanął na jej czele. Fariña uważany jest za ojca-założyciela regionu, a marka Bodegas Fariña uważana jest na całym świecie za synonim Toro. Dziś oryginalne piwnice w Casaseca de las Chanas są całkowicie zreformowane i pełne najnowocześniejszych technologii. Winnica produkuje bardzo szeroką gamę win z odmian uprawianych lokalnie głównie z Tempranillo (Tinta de Toro). Bodegas Fariña posiada 300 hektarów własnych winnic, dodatkowo skupuje owoce od zakontraktowanych, małych rolników. Każda działka ma nieco odmienny mikroklimat i glebę. Każde nasadzenie dobierane jest tak, aby otrzymać najlepsze rezultaty dla danego szczepu w określonym terroir. Średni wiek nasadzeń to około 40 lat, ale najstarsze nadal rodzące krzewy liczą sobie nawet 140 lat.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Bodegas Fariña Dolfos Verdejo Castilla VdT 2021

Dostępny

39,00 zł Cena

Bodegas Fariña Crianza Toro DO 2018

Dostępny

119,00 zł Cena

Bodegas Fariña Tinto Dulce Val de Reyes Roble Castilla VdT NV

Dostępny

139,00 zł Cena