Lista produktów marki Domaines SchlumbergerDomaines Schlumberger - po rewolucji francuskiej ziemie należące dotąd do Kościoła były sprzedawane prywatnym właścicielom. W ten oto sposób w 1810 roku Nicolas Shlumberger, właściciel młyna, nabył 50 akrów posiadłości Princes-Abbes. Kolejne sześć pokoleń kontynuowało pracę założyciela, zwiększając powierzchnię winnic do 334 akrów. Winnice rozciągają się na południowo-zachodnich, południowych i południowo- wschodnich, nachylonych pod kątem 45 stopni, podgórzach Wogezów w urokliwej alzackiej miejscowości Guebwiller, położonej zaledwie 30 km od Colmar. Ponad połowa upraw sklasyfikowana jako Grand Crus Classe obejmuje 4 winnice: Kessler, Kitterle, Spiegel i Saering.

Schlumbergerowie pochodzili ze Szwabii, regionu południowych Niemiec, obecnie części Badenii-Wirtembergii. Claus Schlumberger jako pierwszy z rodziny osiedlił się w Guebwiller w XVI wieku, za czasów opatów z Murbach. Bardzo szybko przeciwstawił się hegemonii wspomnianych opatów i wyjechał, by osiedlić się w Miluzie, wolnym od XIV wieku mieście, i przeszedł na protestantyzm. Po śmierci Clausa wielu Schlumbergerów ze Szwabii przybyło, aby osiedlić się w Miluzie, aby wykonywać zawód garbarza jak on, tak wiele pokoleń Schlumbergerów następowało po sobie, co w XVII wieku uczyniło ich największą rodziną w Miluzie.

Ernest, praprawnuk założyciela, pasjonat winnicy poświęcił jej całe życie. W trosce o reputację i prestiż rodu, którego początki sięgają 1410 roku, jako jedyny przeprowadził znaczne prace przesadzania po kryzysie filokserowym. W ten sposób udało mu się powiększyć winnicę (z 40 hektarów doprowadził ją do 110 hektarów) i ustanowił poziomy system nasadzeń.

Kiedy Christine Schlumberger zmarła w 1971 roku, Eric Beydon-Schlumberger, najstarszy syn Clarisse, przeniósł się do Guebwiller, aby przejąć i uregulować majątek Christine, tak jak zrobił to jego przodek Jean w przeszłości. Poświęcił się również całkowicie posiadłości, przesadzając prawie całą starzejącą się winnicę, ale także nadając jej obecną międzynarodową reputację.

Alain Beydon-Schlumberger, jego brat, zakończył swoją pracę w 2000 roku, podejmując duże inwestycje w piwnicy, aby odnowić sprzęt i zmodernizować wszystkie narzędzia produkcyjne.

Dzisiaj, podobnie jak kiedyś, Domaine Schlumberger to przede wszystkim ludzka historia, w której spotyka się wielka różnorodność talentów, które każdego dnia przyczyniają się do oferowania tego, co najlepsze.

Od winnicy po dział sprzedaży, przez piwnicę i logistykę, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy dynamiczny zespół oddany tej niesamowitej winnicy.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji