Lista produktów marki Il Roccolo di MonticelliIl Roccolo di Monticelli to mała winiarnia zlokalizowana w hrabstwie Werona. Jej powstanie jest wynikiem renowacji starej rodzinnej winnicy, która dziś pozwala uzyskać prawdziwy produkt, prosto i bezpośrednio z własnych winogron.

"W 2015 roku, pod koniec studiów licencjackich z rolnictwa, mówi Silvia, postanowiłam poświęcić swój czas tej winnicy, dbając o nią z pomocą i wsparciem mojego wujka Maurizio. Wcześniej produkowaliśmy małe ilości zdrowego i prawdziwego wina tylko dla naszej rodziny, pasjonowaliśmy się tym i dlatego postanowiliśmy skupić się w pełnym wymiarze godzin na rozwoju tego ekscytującego projektu".

Ziemia znajduje się na wapiennych wzgórzach między Weroną a Soave, wewnątrz małego „clos”. Tutaj winnice z lat 60-tych sąsiadują z obszarem stuletnich drzew oliwnych.

Podziw, jakim rodzina darzy terroir, prowadzi do poszanowania jego gleby i różnorodności biologicznej, pozwala to na produkty, które są nie tylko oryginalne, ale także autentycznie odzwierciedlają miejsce, z którego pochodzą. Nieustanne dbanie o winnicę i jej owoce ma fundamentalne znaczenie: to jedyny sposób na uzyskanie zdrowych winogron; bo to ze zdrowych winogron powstaje zdrowe wino.

W związku z tym na polach uprawnych nie używa się nawozów chemicznych, pielenia i pestycydów. Do minimum ogrnicza się uprawę roli i koszenie trawy, aby zachować żywotność miejsca. W winiarni wybrane procesy produkcji są najmniej inwazyjne, podobnie jak brak dodatków i obsługi. Pozwala to winogronom pokazać ich naturalną ekspresję i uzyskać bardzo osobiste wina, które wyrażają najlepsza jakośćz iemi.

Ta metoda produkcji wymaga ogromnego zrozumienia rytmów natury, która ujawnia swoje niezwykłe piękno. Dlatego relacja człowiek – terytorium – wino nabiera ogromnego znaczenia.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Il Roccolo di Monticelli Cinciallegra Pet-Nat Veneto VdT 2020

Dostępny

139,00 zł Cena

Il Roccolo di Monticelli Rosso Veneto VdT 2019

Chwilowo niedostępny

139,00 zł Cena
Niedostępny

Il Roccolo di Monticelli Bianco Veneto VdT 2020

Dostępny

177,00 zł Cena