Lista produktów marki Aia VecchiaPosiadłość Aia Vecchia wzięła swą nazwę od starego budynku, leżącego w Toskanii między Bolgheri a Castagneto Carducci, który dziś jest centralnym punktem winnicy. Cała posiadłość obejmuje 42 hektary w dwóch siedliskach: w Bolgheri (Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc i Petit Verdot) i w Maremma Sangiovese, Merlot, Cabernet Sauvignon i Franc oraz Vermentino i Viognier).

Szczególnie korzystne warunki tych siedlisk, zarówno pod kątem gleb, mikroklimatu i nasłonecznienia winnic, sprawia, że można tu myśleć o wytwarzaniu win najwyższej jakości. Winiarska, od wielu pokoleń rodzina Pellegrini, stworzyła swój nowy projekt Aia Vecchia w roku 1996 z ideą produkcji niewielkich partii wysokiej jakości supertoskanów. Z pomocą słynnego, nieżyjącego już węgierskiego winiarza Tibora Gala udało się zakupić te wyjątkowe siedliska, zaś znany agronom, Daniel Schuster pomógł w selekcji najlepszych klonów winorośli. Pierwszy rocznik flagowego wina Lagone, zadebiutował w roku 1998. To eleganckie, spokojne, stonowane wino stale przyciąga uwagę opiniotwórczych winiarskich krytyków.

Dbałość o szczegóły jest widoczna we wszystkim, od uprawy, przez ręczny zbiór winogron, po indywidualną winifikację, fermentację i dojrzewanie. Wszystko to w połączeniu z szacunkiem do ziemi pomaga tworzyć wysokiej jakości wina.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aia Vecchia Lagone Toscana IGT 2021

Dostępny

104,00 zł Cena

Aia Vecchia Lagone Toscana IGT magnum 1,5 L 2018

Dostępny

232,00 zł Cena

Aia Vecchia Sor Ugo Bolgheri DOC 2019

Dostępny

240,00 zł Cena

Aia Vecchia Vermentino Toscana IGT 2021

Chwilowo niedostępny

80,00 zł Cena
Niedostępny