Antonio Macanita Fitapreta Trincadeira das Pratas Alentejo DOC

Antonio Macanita Fitapreta Trincadeira das Pratas Alentejo DOC

Wino w 100% z rzadkiej odmiany Trincadeira das Pratas dawniej nazywanej Tamarez – krzyżówki białego Mourisco i czarnego Alfrocheiro. Ten zapomniany szczep, kluczowy w dawnych winnicach regionu, to historyczna perła Alentejo dająca świeże, mineralne wina z żywą kwasowością. Krzewy posadzono 1970 na parceli „Chão dos Eremitas” („Równina Eremitów”), której nazwa nawiązuje do pustelników z zakonu św. Pawła, uprawiających tu winorośl od XIV wieku; w 1397 roku papieska bulla zwolniła ich z podatków od winnic. Archeologia potwierdza 3000 lat tradycji winiarskiej – odkryto tu fenicką amforę z winem z VIII w. p.n.e., jedyną w głębi kraju.

Indeks: PT01ALE004


205,00 zł
Brutto
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Rocznik
2022
Kraj
Portugalia
Region
Alentejo
Apelacja
Alentejo DOC
Winnica
Fitapreta
Rodzaj wina
białe
Smak
wytrawne
Styl
średnie
Grona
Trincadeira
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
10 st.C
Zawartość alkoholu
12.5%
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )

Opis smakowy Antonio Macanita Fitapreta Trincadeira das Pratas Alentejo DOC

Kolor żółto-cytrusowy. W nosie intensywny, świeży aromat, w którym dominują nuty cytrusowe z subtelnymi akcentami ananasa. W ustach finezyjne napięcie z dobrą teksturą doskonałą jakością i świeżością dzięki wysokiej kwasowości.

Proces produkcji

Ręczny zbiór nocny, bezpośrednie tłoczenie. Spontaniczna fermentacja w starych beczkach do jej końca bez siarczynów. Starzone 12 miesięcy na osadzie bez batonnage, potem 3 miesiące w stali nierdzewnej, pod certyfikowanym reżimem organicznym.

Sugestie kulinarne

Doskonale pasuje do grillowanych lub pieczonych tłustych ryb, owoców morza z tłustymi dodatkami.

PT01ALE004
Specyficzne kody