Rzadkość i wyjątkowość są tutaj hasłami przewodnimi. To cuvée jest niespodzianką, ponieważ jest to blanc de noirs, wykonane w 100% z Cabernet Sauvignon. Nazwa tego wina pochodzi od posągu Diany, który zdobi ogrody Château Bonnet, posiadłości rodziny Lurton od pokoleń związanych z produkcją wina.
Indeks: FR01BOR018
Jasnożółty kolor z drobnymi bąbelkami. Nos intensywny owocowy i lekko kwiatowy z nutami czerwonych jagód, porzeczek, cytrusów i jabłek. W ustach rześkie, wytrawne i aromatyczne, z owocowymi nutami białej brzoskwini i nektarynki.
100% Cabernet Sauvignon. Winogrona są delikatnie wyciskane w niskiej temperaturze, aby zachować świeżość moszczu, który jest następnie fermentowany w stalowych zbiornikach. Druga fermentacja odbywa się w butelce, zgodnie z tradycyjną metodą.
Jako aperitif lub do lekkich dań z owoców morza, najlepiej o wysokiej kwasowości, takich jak ryby marynowane w cytrynie, albo naturalne ostrygi skropione octem szalotkowym, lub świeżo wyciśniętą cytryną.
88/100, Wine Enthusiast
This bright and fruity wine is lively and perfumed. Produced from 100% Cabernet Sauvignon, it brings out acidity and just a hint of structure to go alongside the fresh aftertaste. Drink now. — Roger Voss