Winnica Château Lafite-Rothschild zajmuje 112 hektarów, jest jedną z największych w Medoc. Obsadzona jest w 70% Cabernet Sauvignon, 25% Merlot, 3% Cabernet Franc i 2% Petit Verdot. Średni wiek winorośli wynosi 39 lat. Należy jednak wziąć pod uwagę, że grona z krzewów młodszych niż 10 lat nie są wykorzystywane do produkcji Grand Vin, co znaczy, że faktycznie ich średni wiek to około 45 lat. Najstarsza parcela o nazwie "La Gravière” została obsadzona w 1886 roku. Z reguły jednak górny wiek krzewów to 80 lat.

W winnicy stosuje się tradycyjne metody uprawy oparte w większości na ręcznych zabiegach pielęgnacyjnych. Bardzo ograniczone jest też użycie nawozów sztucznych na rzecz naturalnych.

Winogrona z każdej działki fermentowane są w osobnych tankach, aby zachować indywidualność terroir, na którym dojrzewały. Proces fermentacji głównej odbywa się w dwóch salach, w jednej są tradycyjne duże tanki dębowe, a w drugiej stalowe wyposażone w najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne, pozwalające kontrolować proces fermentacji. Drugi etap, czyli fermentacja jabłkowo-mlekowa, inaczej fermentacja malolaktyczna odbywa się od 2010 roku w kolejnych dwóch salach, wyposażonych w kilkadziesiąt mniejszych kadzi. Merlot w cementowych o pojemności od 50 do 125 hl i Cabernet w stalowych od 30 do 70 hl. Oczywiście cały czas zachowywany jest podział na wina z poszczególnych parceli. Po zakończeniu procesu winifikacji podejmowana jest decyzja o proporcjach, zmieszanie i rozlanie do dębowych beczek. Wina z reguły zawierają 80-95% Cabernet Sauvignon, 5-20% Merlot i do 3% Cabernet Franc z Petit Verdot, wyjątkiem był rok 1961, kiedy to całość stanowił Cabernet Sauvignon. W beczkach wino dojrzewa kolejne 18-24 miesiące. Składowane są one w piwnicy Château Lafite zaprojektowanej przez architekta Ricardo Bofilla i oddanej do użytku w 1987 roku. Charakteryzuje się ona ośmiokątnym kształtem i stropem wspartym na 16 kolumnach. Może się tu pomieścić do 2.200 baryłek.

Ciekawostką jest, że wino Château Lafite-Rothschild jest jako produkt luksusowy niezwykle cenione przez chińską klasę nowobogackich, przez co ponad 70% butelek na tym rynku to podróbki.