wyszukaj wino
wina na skróty
Nowości
Rose Sonnemot Guy Allion
34,00 PLN
Syrah Estate De Martino
39,00 PLN
Chardonnay Estate De Martino
39,00 PLN
Les Perdriettes Gamay Domaine Guy Allion
34,00 PLN
Sauvignon Blanc Vielles Vignes Domaine Guy Allion
47,00 PLN
Picpoul De Pinet Chateau de la Mirande
43,00 PLN
Rose Sonnemot Guy Allion 2010
Różowe wcielenie loarskiego Gamay. Lekko, elegancko i klasowo. Wzorowy balans.
Syrah Estate De Martino 2010
Unikatowy region Chile - dolina Choapa, górzysta kraina na północy - to miejsce narodzin tego nietypowego dla Chile wina. Styl bardziej europejski niż chilijski.
Chardonnay Estate De Martino 2011
Obfite chilijskie chardonnay od czołowego producenta z Doliny Maipo. Winiarnia De Martino uznawana jest za producenta stylizującego swoje wina po europejsku.
Les Perdriettes Gamay Domaine Guy Allion 2011
Gamay to nie tylko cudowne wina regionu Beaujolais. Loara raczy nas również miłymi interpretacjami tego modnego wśród znawców szczepu.
Sauvignon Blanc Vielles Vignes Domaine Guy Allion 2010
Rewelacyjny Sauvignon ze stary krzewów. Głęboko mineralny a zarazem ze szczodrym owocem ( agrest )i oleistą fakturą, tworzy bardzo udaną kompozycję. Czas na mule!
Picpoul De Pinet Chateau de la Mirande 2010
Biała gwiazda z Langwedocji, ukryty skarb - kto raz spróbuje nie przejdzie nigdy obojętnie obok półki z tym szczepem.
Winnica: Gianni Gagliardo
We wczesnych latach siedemdziesiątych Paolo Calle oddał rękę swojej córki Gianni Gagliardo, otwierając tym samym Gianniemu wielkie wrota świata win. Gianni bowiem wkrótce po ślubie dołączył do firmy i od pierwszego dnia postanowił czynnie uczestniczyć w prowadzeniu firmy. Niedługo potem Gianni okazał się sercem winiarni - zajął się produkcją wina, podczas gdy Paolo pozostał przy swoich winnicach i skupił się na hodowli winorośli.
Punktem przełomowym w historii winiarni był rok 1986, w którym urodził się trzeci syn Giannego, Paolo. Od tej pory Gianni prowadząc firmę już w pojedynkę postanowił zmienić jej nazwę na Gianni Gagliardo, patrząc w przyszłość swoich trzech synów. Gianni bowiem jest pełen nadziei na kontynuację przez nich rodzinnych tradycji winiarskich. Oprócz zmiany nazwy Gianni postanowił nadać wytwarzanym przez siebie winom nowego stylu. Zainwestował w winiarnię, wymienił stare, używane dotąd beczki na nowe, mniejsze pochodzące z najznamienitszych miejsc we Francji. Zaraz po tych zmianach wyprodukował nowe Barolo Preve i wino Batie. Dzisiaj, Gianni wspomagany przez swoich starszych synów - Stefano, specjalizującego się w produkcji i Alberto, zajmującego się winnicami - ciągle rozwija markę Gagliardo, stawiając przede wszystkim na wysoką jakość. Naczelną zasadą produkcji stała się odrębna winifikacja gron z poszczególnych winnic, bez względu na wielkość zbiorów, które mieszane są po fermentacji dopiero w beczkach. Piwnice wzbogacono o małe beczki (barrique) jak i o duże zbiorniki ze stali nierdzewnej. Do Gagliardo należy 30 ha winnic, położonych w najważniejszych częściach regionu - w La Morra, Barolo, Monforte, Serralunga i Monticello d'Alba. Co roku z winiarni wyjeżdża 300 000 butelek wina, z czego 70% idzie na eksport do 25 krajów w Europie, obydwu Amerykach oraz w Azji.
W 2001 roku Gianni Gagliardo wraz z amerykańskim winiarzem z Napa Valley, Delia Viader, stworzył pierwsze piemoncko-amerykańskie joint-venture i zakupił 8 ha winnic w Toskanii, w sercu Bolgheri, gdzie produkowana jest m.in. słynna Sassicaia. Filozofię Gagliardo przekazuje najlepiej logo firmy - "spadająca maska" - symbolizująca otwarcie się na drugiego człowieka. Każdy z nas pijąc dobre wino z przyjaciółmi pozbywa się swojej "maski", stając się otwartym, szczerym człowiekiem.


Gambero Rosso
Decanter
BB


- system ocen winnic przyjęty przez Marka Bieńczyka i Wojciech Bońkowskiego, autorów pierwszego polskiego przewodnika po świecie win (na razie tylko europejskim). 1 - 3 gwiazdek.
- oznaczenie winnic z uprawą organiczną lub biodynamiczną, wypromowaną we Francji, a coraz szerzej stosowaną w całej Europie.